Αξιολόγηση προσφορών και επιλογή πρακτορείου

(β) την πράξη του διευθυντή του ΓΕΛ για τη συγκρότησή της σύμφωνα με την ανωτέρω σχετική (γ) την προκήρυξή μας με αρ. πρωτ. 217 /12-10-2017,που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Πρέβεζας και (δ)τις προσφορές των ταξιδιωτικών πρακτορείων που υποβλήθηκαν για τον σχολικό περίπατο  του Σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί  στις 03-11-2017 στην Πρέβεζα .

Η επιτροπή αξιολόγησης που συγκροτήθηκε με την πράξη  1/12-10-2017 του Διευθυντή του ΓΕΛ Καναλακίου σήμερα 17-10-2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 συνεδρίασε στα γραφεία του ΓΕΛ Καναλακίου με το προαναφερόμενο θέμα και αξιολόγησε όλες τις προσφορές, που υποβλήθηκαν  και είναι οι εξής:

1. Kosmas tours με 300 ευρώ σύνολο τα δύο λεωφορεία  δηλαδή  3,2 ευρώ ανά μαθητή.

2.ALEKAN TRAVEL με 340 ευρώ σύνολο τα δύο λεωφορεία  δηλαδή 3,6 ευρώ ανά μαθητή.

3.SKARPOS TOURS με 320 ευρώ σύνολο τα δύο λεωφορεία  δηλαδή  3,4 ευρώ ανά μαθητή.

Σχετικά με τις προσφορές η επιτροπή μας προκρίνει την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου ΚOSMAS TOURS  για μετακίνηση με δύο(2) λεωφορεία συνολικού κόστους   300 ευρώ  δηλαδή  3,2 ευρώ ανά μαθητή , για 95 μαθητές και  πέντε συνοδούς καθηγητές , ως την πιο οικονομική και  κατάλληλη για τους μαθητές μας.

Μετά το πέρας της διαδικασίας ο Διευθυντής ενημέρωσε τηλεφωνικά το πρακτορείο που επιλέχτηκε.

Κατά της απόφασής μας μπορεί να υποβληθεί  ένσταση  μέχρι την Παρασκευή 20-10-2017 και ώρα 13:00.

Ο  Πρόεδρος

Ντούσκας  Κων/νος