Αιτήσεις για την Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων (Ε.Δ.Ε.Μ.)

Σύμφωνα με την 117781/ΓΔ4/21-09-2021 Υ.Α. με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων για το σχολικό έτος 2021-2022», η Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων (Ε.Δ.Ε.Μ.) των μαθητών/τριών της Γ’ τάξης Λυκείου και της Δ΄ τάξης Λυκείου των ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ για το σχολικό έτος 2021-2022 περιλαμβάνει τα εξεταζόμενα στις πανελλαδικές εξετάσεις ειδικά μαθήματα:
1) Ελεύθερο Σχέδιο, 2) Γραμμικό Σχέδιο, 3) Γαλλικά, 4) Γερμανικά, 5) Ιταλικά, 6) Ισπανικά, 7) Αρμονία, Ακουστική Ικανότητα, Μουσική Αντίληψη/Γνώση.
Ενημερώνουμε τους γονείς-κηδεμόνες ότι οι αιτήσεις-δηλώσεις ενδιαφέροντος για τα μαθήματα που επιθυμούν οι μαθητές να παρακολουθήσουν υποβάλλονται ηλεκτρονικά σύμφωνα με το παρακάτω υπόδειγμα αίτησης-δήλωσης:

Αίτηση-δήλωση συμμετοχής στην Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων Γ’ Λυκείου

Η αίτηση συμπληρώνεται και αποστέλλεται ηλεκτρονικά από τον κηδεμόνα στο e-mail του σχολείου: mail@lyk-kanal.pre.sch.gr το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 22-10-2021.