Αξιολόγηση προσφορών 6ήμερης εκδρομής στην Κρήτη

(β) την πράξη του διευθυντή του ΓΕΛ για τη συγκρότησή της σύμφωνα με την ανωτέρω σχετική (γ) την προκήρυξή μας με αρ. πρωτ. 244 /04-12-2018,που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Πρέβεζας και (δ)τις προσφορές των ταξιδιωτικών πρακτορείων που υποβλήθηκαν για την εξαήμερη εκδρομή της Γ΄ Τάξης του Σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί από τις 4-2-2019 έως 9-2-2019 στην Κρήτη .
Η επιτροπή αξιολόγησης που συγκροτήθηκε με την πράξη 1/4-12-2018 του Διευθυντή του ΓΕΛ Καναλακίου σήμερα 11-12-2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:30 συνεδρίασε στα γραφεία του ΓΕΛ Καναλακίου με το προαναφερόμενο θέμα και αξιολόγησε όλες τις προσφορές, που υποβλήθηκαν και είναι οι εξής:
1. Kosmas tours με 6708 ευρώ σύνολο δηλαδή 258 ευρώ ανά μαθητή,με τρείς διανυκτερεύσεις στο HOTEL IBIS HERAKLION CENTRAL 4* με πρωινό και ένα δωρεάν γεύμα την ημέρα.Επίσης ακτοπλοικά εισιτήρια σε καμπίνες ΑΒ4,ΑΒ3,ΑΒ2 για τους μαθητές και ΑΒ1 για τους Καθηγητές και δωρεάν ξενάγηση στην Κνωσσό και στο μουσείο Ηρακλείου,δημοτικός φόρος στο ξενοδοχείο.
2.ALEKAN TRAVEL με 7280 ευρώ σύνολο δηλαδή 280 ευρώ ανά μαθητή,με τρείς διανυκτερεύσεις στο IBIS HOTEL 4*με πρωινό,ακτοπλοικά εισιτήρια με καμπίνες ΑΒ4 για τους μαθητές και ΑΒ1 για τους Καθηγητές,δημοτικός φόρος στο ξενοδοχείο.
3.ZISIS TOURS με 7228 ευρώ σύνολο δηλαδή 278 ευρώ ανά μαθητή,με τρείς διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο VANISKO HOTEL 4* με πρωινό ,ακτοπλοικά εισιτήρια με καμπίνες ΑΒ4 ΓΙΑ τους μαθητές και ΑΒ1 για τους Καθηγητές και τον δημοτικό φόρο.
Σχετικά με τις προσφορές η επιτροπή μας προκρίνει την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου ΚOSMAS TOURS για μετακίνηση με λεωφορείο και πλοίο συνολικού κόστους 6708 ευρώ δηλαδή 258 ευρώ ανά μαθητή , για 26 μαθητές και 3 συνοδούς καθηγητές , ως την πιο οικονομική και κατάλληλη για τους μαθητές μας.
Μετά το πέρας της διαδικασίας ο Διευθυντής ενημέρωσε τηλεφωνικά το πρακτορείο που επιλέχτηκε.
Κατά της απόφασής μας μπορεί να υποβληθεί ένσταση μέχρι την Παρασκευή 14-12-2018 και ώρα 12:00.
Ο Πρόεδρος
Ντούσκας Κων/νος