Αξιολόγηση προσφορών και επιλογή πρακτορείου εκδρομής στην Αθήνα

(β) την πράξη του διευθυντή του ΓΕΛ για τη συγκρότησή της σύμφωνα με την ανωτέρω σχετική (γ) την προκήρυξή μας με αρ. πρωτ. 6  /15-1-2020,που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Πρέβεζας και (δ)τις προσφορές των ταξιδιωτικών πρακτορείων που υποβλήθηκαν για την εκπαιδευτική εκδρομή τηςΑ και Β Λυκείου  του Σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί από 16-2-2020 έως 18-2-2020 στην Αθήνα .

Η επιτροπή αξιολόγησης που συγκροτήθηκε με την πράξη  1/15-1-2020 του Διευθυντή του ΓΕΛ Καναλακίου σήμερα 22-1-2020, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12:30 συνεδρίασε στα γραφεία του ΓΕΛ Καναλακίου με το προαναφερόμενο θέμα και αξιολόγησε όλες τις προσφορές, που υποβλήθηκαν  και είναι οι εξής:

1. Kosmas tours με 70 ευρώ ανά μαθητή στο ξενοδοχείο POLIS GRAND HOTELκαι 76  ευρώ στο STANLEY

2.Μαλίζογλου Δημήτριος  με 68,09 ευρώ ανά μαθητή στο  ξενοδοχείο POLIS GRAND HOTEL και καινούριο λεωφορείο

3.KΤΕΛ ΠΡΕΒΕΖΑΣ με 88 ευρώ ανά μαθητή στο ξενοδοχείο GOLDEN CITY (Τεσσάρων αστέρων)

Τα στοιχεία με τις προσφορές των παραπάνω πρακτορείων περιλαμβάνονται σε πίνακα αξιολόγησης, που αναρτήθηκε στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου και κοινοποιήθηκε αυθημερόν στη  ΔΔΕ  Πρέβεζας. Σχετικά με τις προσφορές η επιτροπή μας προκρίνει την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου Μαλίζογλου Δημήτριος για μετακίνηση με ένα(1) λεωφορείο συνολικού κόστους   68,09 ευρώ ανά μαθητή   για 43 μαθητές και τρεις συνοδούς καθηγητές δηλαδή  2.928 ευρώ , ως την πιο κατάλληλη για τους μαθητές μας.

Μετά το πέρας της διαδικασίας η επιτροπή ενημέρωσε τηλεφωνικά το πρακτορείο που επιλέχτηκε.

Κατά της απόφασής μας μπορεί να υποβληθεί  ένσταση  μέχρι την Δευτέρα  27-1-2020 και ώρα 12:00.

Ο  Πρόεδρος

Ντούσκας  Κων/νος