Αξιολόγηση προσφορών και επιλογή πρακτορείου (εκδρομή Γ λυκείου)

Έχοντας υπόψη (α)  20883/ΓΔ4/12-02-2020 Υ.Α (ΦΕΚ 456/τ.Β΄/13-02-2020)  ,(β) την πράξη του διευθυντή του ΓΕΛ για τη συγκρότησή της σύμφωνα με την ανωτέρω σχετική (γ) την προκήρυξή μας με αρ. πρωτ. 35/03-03-2020,που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Πρέβεζας και (δ)τις προσφορές των ταξιδιωτικών πρακτορείων που υποβλήθηκαν για την πενθήμερη εκδρομή της Γ Λυκείου του Σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί στις 16/3/2020 έως 20/3/2020 στο Βόλο-Τρίκαλα,

Η επιτροπή αξιολόγησης, που συγκροτήθηκε με την πράξη  1/03-03-2020 του Διευθυντή του ΓΕΛ Καναλακίου, σήμερα 9-3-2020, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:30 συνεδρίασε στα γραφεία του ΓΕΛ Καναλακίου με το προαναφερόμενο θέμα και αξιολόγησε όλες τις προσφορές, που υποβλήθηκαν  και είναι οι εξής:

1. Kosmas tours:190 ευρώ ανά μαθητή .

2.KATSAVAROS TRAVEL:205 ευρώ ανά μαθητή.

3.SKARPOS  TOURS :200 ευρώ ανά μαθητή.

Τα στοιχεία με τις προσφορές των παραπάνω πρακτορείων περιλαμβάνονται σε πίνακα αξιολόγησης, που αναρτήθηκε στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου και κοινοποιήθηκε αυθημερόν στη  ΔΔΕ  Πρέβεζας. Σχετικά με τις προσφορές η επιτροπή μας προκρίνει την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου “Kosmas tours“  συνολικού κόστους  4.940 ευρώ για 26 μαθητές (190 ευρώ ανά  μαθητή) , ως την πιο κατάλληλη για τους μαθητές μας.

Μετά το πέρας της διαδικασίας η επιτροπή ενημέρωσε τηλεφωνικά το πρακτορείο που επιλέχτηκε.

Κατά της απόφασής μας μπορεί να υποβληθεί  ένσταση εντός τριών εργάσιμων ημερών, δηλαδή μέχρι την Πέμπτη  12-3-2020 και ώρα 12:00.

Ο  Πρόεδρος

Nτούσκας  Κων/νος

Πάντας Γεώργιος, Αρχηγός της εκδρομής-Καθ.ΠΕ11

Σάνη  Βασιλική, Συνοδός της εκδρομής-καθ. ΠΕ01

Κιτσώνης Διονύσιος, Εκπρόσωπος  Συλλόγου Γονέων

Τσουρναβέλη Σπυριδούλα, Εκπρόσωπος Μαθ. Κοινοτήτων

Σημειωση:Η εκδρομή μας δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω της αναστολής των εκδρομών και θα επιδιωχθεί να γίνει σε άλλη ημερομηνία κατόπιν συννενοήσεως με το επιλεγέν πρακτορείο.